Hitit Yeni Havayolları ile Büyümeye Devam Ediyor

Hitit Yeni Havayolları ile Büyümeye Devam Ediyor
Hitit Yeni Havayolları ile Büyümeye Devam Ediyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük havacılık teknolojisi firmalarından olan Hitit, dünyadaki genişlemesini farklı ülkeler ile sürdürüyor. Yaptığı anlaşmalar ile Hitit’in teknoloji ihracatı yaptığı müşteri sayısı 54’e yükseldi.

Havacılık teknolojileri alanında Türkiye’nin en büyük hizmet ihracatçısı olan Hitit, dünyadaki büyümesini istikrarlı şekilde sürdürmeye devam ediyor. Farklı coğrafyalardan yeni havayolu şirketleri ile anlaşma imzalayan Hitit, artık dünyadaki 54 havayolu firmasına yazılım teknolojileri ile hizmet verecek.

Halka açıldıktan sonra ilk defa faaliyet raporunu yayınlayan Hitit ürün geliştirmeleri ve büyümesi ile dikkat çekti. Ağırlıklı olarak tek noktadan hizmet anlayışı ile çalışan Hitit’in yeni havayolu müşterileri arasında Hitit’in Yolcu Hizmet Sistemleri çözümü olan Crane PSS çözümleri dışındaki Operasyonel Planlama, Havayolu Muhasebesi ve Seyahat Acentesi çözümlerini bağımsız olarak kullanmaya başlayanlar havayolları oldu. Havayolu firmalarına tek noktadan hizmet sunabilen Hitit; uygun maliyetli, yüksek teknoloji ile donatılmış ve başka sistemlerle entegre olabilen yazılım çözümlerini ayrı olarak farklı ülkelere satmaya yaygın bir şekilde başladı.

Yeni havayolu şirketlerinin hizmet ağına katılması ile ilgili demeç veren Hitit’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç: “Pandemiye rağmen çalıştığımız havayolu sayısında kat ettiğimiz artış, 2022 yılının ilk aylarında da devam etti. Yeni müşteriler teknolojimizin yeni ülkelere girmesi ve ihracat rotamızı çeşitlendirmemiz anlamına geliyor. Bu artış Hitit’in bağımsız yazılım çözümleri satışlarını güçlendirme ve ayrıca seyahat acente çözümlerini yeni bir odak sahası olarak konumlandırma planları doğrultusunda olumlu bir adım olacak. Yakın zamanda gerçekleştirdiğimiz başarılı halka arzın da gücüyle, dünya sıralamasındaki yerimizi daha da sağlamlaştırarak büyümeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir