Binance, ABD anlaşmasının ardından rekor büyüme yaşıyor

Binance, ABD anlaşmasının ardından rekor büyüme yaşıyor
Changpeng Zhao, Binance, CEO
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın önde gelen kripto para altyapı sağlayıcısı ve blok zinciri ekosistemi Binance, 170 milyonu aşkın kullanıcısıyla, geçen yıla göre %30 büyüyerek yeni bir başarı dönemine girdi. Binance, ABD’deki regülatörler ile Kasım 2023’te yaptığı anlaşmanın ardından, DefiLlama verilerine göre, 4.6 milyar dolarlık net giriş elde etti. Platform, Ocak ayında da Kasım 2022’den beri görülen en yüksek giriş olan 3.5 milyar doları kaydetti.

Binance’in varlıkları, yeni CEO Richard Teng’in atanmasından önceki seviyeyi 10 milyar dolar aşarak, yeniden 80 milyar doları geçti. Ekim ayındaki yönetici değişiklikleri ve anlaşmaların ardından, Aralık ayı, %70’lik bir artışla, işlem hacmi açısından yılın en iyi ayı oldu.

Binance’in, kripto para ve blok zinciri alanında öncü konumunu koruduğunu belirten Binance TR Pazarlama Direktörü Harika Eldoğan yaptığı açıklamada, “Blok zincirindeki girişler ve varlıklar, Türkiye ve dünyadaki 170 milyonu aşkın kullanıcımızın şirkete olan güvenini ve sadakatini gösteriyor. Bu da Binance’in, Richard Teng liderliğindeki finansal gücünü ve istikrarını ortaya koyuyor.” dedi.

Binance, ABD’deki düzenleyicilerle anlaşmaya vardıktan sonra, yeni bir döneme girdi ve kurumsal yönetim yapısını güçlendirdi. Bu süreç, şirketin gelişimine ve kapsamlı uyumluluk programına katkıda bulundu. Böylece Binance, daha güçlü ve sağlam bir organizasyon haline gelirken, teknoloji, süreç ve uyumluluk alanlarına yatırım yapmaya devam ediyor. 2023 yılında, önceki yıla göre %35 artışla, 213 milyon dolardan fazla bütçe ayıran Binance, dünya çapında 18 bölgede, bugüne kadarki en yüksek lisans, kayıt ve yetki sayısına ulaştı.

Binance’in, karşılaştığı zorlukları aşarak, uzun vadeli büyüme için stratejik bir konuma geldiğini vurgulayan Eldoğan, “Binance, yenilikçi bir vizyonla, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor ve yeni bir gelişme ve büyüme dönemine giriyor. Kullanıcılara olan bağlılığımız, Türkiye ve dünyada finansal özgürlük misyonumuzda çok önemli bir rol oynuyor. Böylece, büyüyen topluluğumuzun güvenini sürdürüyoruz. Sektörümüz, Web3 ekosisteminin gelişimi ve dijital varlıkların yaygınlaşması için büyük bir ivme kazanıyor.” şeklinde konuştu.

Binance Research’ün Kasım 2023’te yayınladığı “Türkiye’nin Kripto Görünümü” raporuna göre, Türkiye, işlem hacmi bakımından dördüncü büyük pazar olarak öne çıkıyor. Ayrıca Türkiye, Chainalysis’in Küresel Kripto Benimseme Endeksi 2023’te 12. sırada yer alarak, daha büyük ekonomileri geride bırakıyor. Son 3 yılda, benimseme oranı %16’dan %40’a çıktı. Bu da, her 5 Türk vatandaşından 2’sinin kripto para kullandığı anlamına geliyor.

Binance Hakkında

Binance, hacim açısından dünyanın en büyük dijital varlık borsasını da içeren finansal ürün yelpazesi ile dünyanın lider blockchain ekosistemi ve kripto para altyapısı sağlayıcısıdır. Binance platformu kendini paranın özgürlüğünü artırmaya adamıştır ve alım-satım ve finans, eğitim, veri ve araştırma, sosyal fayda, yatırım ve kuluçka, merkeziyetsizlik ve altyapı çözümleri ve daha fazlasını da içeren eşsiz bir kripto ürün ve teklifleri yelpazesine sahiptir. Daha fazla bilgi için https://www.binance.com  adresini ziyaret edin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir