1. Haberler
  2. Markalar
  3. Eti “BenimDostum’O” projesiyle sokak hayvanlarına desteğini sürdürüyor

Eti “BenimDostum’O” projesiyle sokak hayvanlarına desteğini sürdürüyor

Eti “BenimDostum’O” projesiyle sokak hayvanlarına desteğini sürdürüyor
Eti,Benim Dostum O
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eti Benim’O 2019 yılında hayata geçirdiği “BenimDostum’O” projesiyle sokak hayvanlarının korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına katkı sağlamaya devam ediyor. HAYTAP, HEPAD ve ENCANDER iş birliğiyle yürütülen projenin dördüncü yılında Bursa ve Silivri’de bulunan üç hayvan barınağına destek sağlandı. Sokak hayvanlarının beslenme ve barınma ihtiyaçlarının karşılandığı ve tedavileri için gerekli sağlık cihazlarının temin edildiği proje kapsamında bugüne kadar binlerce sokak hayvanının yaşam şartları iyileştirildi.

Eti’nin sevilen markası Benim’O tarafından sokak hayvanlarının korunmasına katkı sağlamak amacıyla 2019 yılında başlatılan “BenimDostum’O” projesi, sokak hayvanlarının yaşam şartlarının iyileştirilmesine yönelik faaliyetlerinin kapsamı her yıl genişleyerek devam ediyor. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Her Eve Bir Pati Derneği (HEPAD) ve Engelli ve Muhtaç Hayvanları Yaşatma ve Koruma Derneği (ENCANDER) iş birliğiyle yürütülen projenin dördüncü yılında barınaklara bağış yapılarak sokak hayvanlarının beslenmesine, barınmasına ve tedavileri için gerekli olan sağlık cihazlarının teminine destek sağlandı.

Bugüne kadar binlerce sokak hayvanına ulaşılan proje kapsamında bu yıl 4 Nisan Sokak Hayvanlarını Koruma Günü öncesinde, Bursa’da Eti Benim’O desteğiyle kurulan HAYTAP Emekli Hayvanlar Çiftliği ve HEPAD’ın barınağı, Silivri’de ise ENCANDER geçici bakım evi desteklendi.

“BenimDostum’O” projesinin iletişim çalışmaları, Eti’nin sahiplendiği kedi EtiCat’in yer aldığı eğlenceli filmlerle sosyal medya kanalları üzerinden devam ediyor ve tüketicilerin sokak hayvanlarına destek olmalarını teşvik edici bir farkındalık iletişimi gerçekleştiriyor.

HAYTAP Başkanı Ahmet Şenpolat, “Eti gibi önemli bir şirket hayalini kurduğumuz bir dünyaya adım atmamıza ön ayak olduğu ve cesaret verdiği için çok mutluyuz. Türkiye’de nedense kedi ve köpekler dışındaki hayvanlar, acı çeken canlılar olarak görülmüyor. Oysa atlar, eşekler, inekler, koyunlar, keçiler hepsi birer canlı ve bu hayvanların da bakıma, veteriner desteğine ilaca ihtiyacı var. HAYTAP’ın emekli hayvanlar çiftliği işte bu yüzden kuruldu ve çok kısa sürede toplumdan da destek aldı. Bugün artık kapasitemiz de dolduğu için ikinci ve üçüncü çiftliklerimiz için fizibilite çalışmalarına başladık. Keşke birçok şirket de artık bu gibi sosyal sorumluluk çalışmalarına daha çok destek verse, daha çok mağdur hayvanı kurtarsak. Geçtiğimiz yaz Manavgat ve Marmaris yangınlarından etkilenen çok sayıda hayvanı tedavi ettik. Burayı iyi ki kurmuşuz. O hayvanların çoğu tedavilerinin devamı için buraya geldi. Şu anda gerçek bir emeklilik yaşıyorlar dedi.

“BenimDostum’O” projesinin sokak hayvanları için önemini vurgulayan HEPADBaşkanı Emre Demir şöyle konuştu: “Eti, BenimDostum’O projesiyle pati bahçesinde yaşayan yüzlerce dostumuzun barınmalarına, beslenme ve sağlık giderlerinin karşılanmasına yardımcı oluyor. En önemlisi de onlara ikinci baharlarını yaşatarak mutlu ailelere kavuşmalarının sağlanmasına destek veriyor.

ENCANDER Derneği Başkanı Zuhal Kadıoğlu da şu ifadeyi kullandı: “ENCANDER, Türkiye’de ilk özel geçici bakım evi statüsü ile bünyesinde 90’a yakını felçli olmak üzere, ağır veya tedavisi olmayan hastalıkları taşıyan 435’ten fazla canın bakımını gerçekleştiriyor. BenimDostum’O projesi sayesinde, özellikle son 2 yıldır yatırım yaparak, biyokimya cihazı, yoğun bakım ünitesi, infüzyon cihazı alarak canlara daha kaliteli tedavi imkanı sunuyoruz. Ayrıca kliniklerde hastalara, reçeteli mama kullanan canlara birlikte şifa olduk. Eti’ye canlar adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor, birlikte daha nice cana umut olmayı diliyoruz.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir