1. Haberler
  2. Markalar
  3. L’Oréal Grup ile Metaverse’de sanal güzellik

L’Oréal Grup ile Metaverse’de sanal güzellik

L’Oréal Grup ile Metaverse’de sanal güzellik
L’Oréal Grup ile Metaverse’de sanal güzellik
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

L’Oréal Grup, Metaverse için oyunlar arası avatar platformu olan Ready Player Me ile yaptığı yeni, çok markalı bir güzellik ortaklığı duyurdu. Grup’un lider markalarından Maybelline New York ve L’Oréal Professionnel, dünya çapında 4.000’den fazla platform ve uygulamada kullanılabilen Ready Player Me’de avatar oluştururken kullanmaya yönelik özel makyaj ve saç stillerinin lansmanını yapacak. Bu ortaklık, kullanıcıların Metaverse’deki avatarlar aracılığıyla kendilerini ifade etmeleri için özgünlüğü, kapsayıcılığı ve yaratıcılığı teşvik ediyor.

Dünyaca ünlü makyaj, saç ve 3D sanatçılarıyla çalışan Maybelline New York ve L’Oréal Professionnel markaları, yeni duyurulan bu ortaklık kapsamında, 3 boyutlu tasarımcı ve programcı Evan Rochette ile birlikte tasarlanan yeni görünümler sunuyor. Maybelline New York, herkese Metaverse’de görünüşünü sanal dünyada, yaratıcı bir şekilde ifade etme fırsatı vermek adına beş farklı makyaj tarzı yarattı. L’Oréal Professionnel ise sanal dünyada yaratıcılığın sınırlarını zorlayan, ilham verici beş farklı saç modeli hazırladı. Tüm bu saç ve makyaj görünümleri Ready Player Me’de kullanıcılarla buluştu. Bu ortaklık aynı zamanda, L’Oréal Grup’un yeni ürün ve hizmetlerle tüketicilere en iyi şekillerle ulaşmak için metaverse’teki keşfinin ve yenilikçiliğinin altını çiziyor.

L’Oréal Grup Dijital ve Pazarlamadan Sorumlu Başkanı Asmita Dubey, “Güzelliğin geleceğinin fiziksel, dijital ve aynı zamanda sanal olacağına inanıyoruz. Markalarımız; sanal alanlar, oyun içi özelleştirilmiş deneyimler, sanal dünya reklamcılığı, sanal elçiler ve influencer’lar aracılığıyla yeni ve sürükleyici deneyimler yaratıyor. Güzelliğin geleceğinin temellerini Web3’te ve Metaverse’de atıyor olduğumuz için çok heyecanlıyız” dedi.

Ready Player Me CEO’su ve Kurucu Ortağı Timmu Tõke, “Maybelline New York’un makyaj görünümü ve L’Oréal Professionnel’in saç stilleri Ready Player Me platformuna son derece iyi bir şekilde uyum sağladı. L’Oréal Grup ile iş birliği yaparak avatar özelleştirme seçeneklerini avatar yaratıcımıza, Spatial, HiberWorld ve VRChat dahil olmak üzere Ready Player Me ile uyumlu tüm uygulama ve oyunlara getirmiş olmaktan dolayı heyecan duyuyoruz” dedi.

L’Oréal Grup Metaverse3 Başkanı Camille Kroely, “Bu ortaklık, tüketicilerin sanal güzelliğe olan tutkusunu daha iyi anlamamıza ve güzellik deneyimlerini artırmamıza olanak tanıyor. Üç milyardan fazla küresel oyuncuyla deneyimi daha erişilebilir ve kapsayıcı hale getirirken yeni güzellik kodlarını keşfediyoruz. Yaratıcılık, teknoloji ve L’Oréal Grup’un güzellik uzmanlığı sayesinde, dünyamızın çeşitliliğini fiziksel olanın da ötesinde yansıtan bir kendini ifade etme alanı sunmayı amaçlıyoruz.” dedi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir