1. Haberler
  2. Markalar
  3. L’Occitane’dan anneniz için özel kokular

L’Occitane’dan anneniz için özel kokular

L’Occitane’dan anneniz için özel kokular
Anneler Günü,L’Occitane
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anneniz için doğru parfümü seçmek onu iyi tanıdığınız anlamına da gelir. Bu yıl L’Occitane’dan seçim yapabileceğiniz bir dizi ilahi koku ile baş başasınız.

Her kadının kendine özgü bir kokusu vardır, ancak bir kadının kişiliğini güçlendiren bazı kokular vardır. Bu Anneler Günü, annenize hatırlayacağı özel bir parfüm verin. İster lüks bir şişe sedir ağacı, ister portakal çiçeği olsun sürdürülebilir kaynaklı kokulardan sıra dışı karışımlara, güzellik dünyasının en olağanüstü parfümleri ile tanışın.

 

 

En Sevilen Neroli & Orchidee…

L’Occitane’ın imza parfümü Neroli & Orchidee , iki özel çiçeğin buluşmasını yenilenen çiçek desenli şişesiyle kutluyor. Portakal çiçeği ve orkidenin yumuşak geçişi ile pudramsı ve hoş bir koku bırakan ve adeta baharı yaşatan bu parfüm, uzun zamandır L’Occitane’ın en sevilen parfümü. Fransa Grasse bölgesinin narin ve sembolik simgesi olan portakal çiçeği ilkbaharda, meyvesi tatlı ve seceven bir koku bırakan orkide ise sonbaharda açar. Bu çiçeksi ve meyve aromalı iki kokunun hikayesinin sonunda ismi iki çiçeğin adına adanmış bir parfümü isimlendirir.

Yumuşak kokulu Portakal çiçeği ve şehvetli Orkide’nin karşılaşması tesadüf değildir. Neroli & Orchidee’nin kokusu burnun ilgisini çeken taze portakal ve mandalina notalarıyla başlar. Yavaşça yerini büyüleyici bir tatlılığa bırakır. Bu karşı konulmaz kombinasyon, baştan çıkarıcı kokusu ile yerini Madagaskar’ın etrafını saran Orkide ile tamamlanır. Masum, romantik ve şehvetli bir koku ortaya çıkar.

Göz Kamaştırıcı, Zarif ve Kadınsı

Rose Eau de Toilette..

L’Occitane, tüm dünyadaki kadınlar gibi her dönem gülleri sevdi. Yıllardır parfüm serilerinde ve yardımcı ürünlerinde gülü kullanarak, bu ilham veren bileşene bağlılığını gösterdi. Rose Eau de Toilette parfüm ise gülün ta kendisi, merkezi. Bakımlı kadınların efsane parfümlerinden biri olmaya hazırlanan Rose Eau de Toilette, anneler gününün de en duyusal hediye seçeneği.

Pembe biber notalarıyla açılıp, orta notalarında ahududu ve liçi meyvesiyle kokulanıyor. Sürüldükten kısa bir süre sonra pembe bir kalbe dönüşüyor. Özel bir teknik kullanılarak elde edilen, Grasse’dan gelen Okka Gülü, Bulgar Gülü  ve saf menekşe yaprakları parfümün orta notalarını oluşturuyor. Dip notalarda ise paçuli, kehribar, beyaz misk ile ardında sıcak ve kalıcı bir iz bırakıyor.

Modernliği geleneksellikle buluşturan özel bri teknikle elde edilen gül özü kokulu bu parfümle bugüne kadarki bildiğiniz tüm gül kokularını unutacaksınız..

Duygularınızı Bir Şişeye Sığdırabilir misiniz?

Cherry Blossom Eau de Toilette..

Kiraz ağacı Provence peyzajının bir parçasıdır. Luberon’daki Apt bölgesinde yaygın olup, mevsimlere göre renk değiştirir. Bu da onu sanatçılar için bir ilham kaynağına dönüştürür. İlkbahar’da saf beyaz, yaz aylarında parlak kırmızı, sonbaharda açık yeşil. Çiçeklenmesi o kadar kısa sürer ki kaçırmanız çok kolaydır. Çiçeksi ve meyvemsi bir dokuya sahip Cherry Blossom, narin ve ferahlatıcı hissiyle sizi adeta Fransa’nın kiraz ağaçlarıyla süslü tepelerine götürecek.. Çiçek notalarına bürünmüş bu koku aynı zamanda feminen ve karşı koyulamaz. Provence’ın Luberon bölgesinden gelen kiraz özleriyle elde edilen Cherry Blossom Eau de Toilette, frezya, kiraz ve müge notalarını destekleyen amber ve misk notaları ile hislerinizi dışa vurmanızı sağlayacak.

Guilin Dağları’nın ay ışığından Provence’ın güneş ışığına bir yolculuk.

Osmanthus Eau de Toilette..

Havayı mutluluk ve dinginlikle dolduran kadife dokulu, sarı çiçeklerden oluşan bir buket..

Özünü Çin’in Guilin Dağları’nda yetişen Osmanthus bitkisinden alan Osmanthuskoleksiyonu, bir tür bitki hazinelerine yolculuk gibi. Kültürel olarak da ikonik olan Osmanthus çiçeği, Guilin Dağları’nın kalbinden L’Occitane parfüm koleksiyonuna dahil olarak, doğayla iç içe ama çok tutkulu bir kadını hayal ediyor. Sonbaharda çiçek açan ve diğer birçok bitkinin çiçek açmayı bıraktığı bir zamanda güzel kokusunu yayan Osmanthus çiçeği, hassasiyet, sıcaklık, çekicilik, tatlılık ve tazelik yayıyor. Parfüm gurularına göre birkaç damla Osmanthus, iyimserlik ve pozitif etkilerle dolu bir gün anlamına geliyor.

Her şeyi geride bırakın, doğanın vahşi güzelliğini somutlaştıran bir parfüm hayal edin!

Herbae Eau de Parfum..

Günlük rutinler bizi bunaltsa da hayata iki elle sarılmaya devam ediyor ama macera yaşama isteğimizi de derinlerde bir yerde saklıyoruz. L’Occitane, hem çarpıcı hem de tarifi zor olan bu iki yaşam halini, doğanın vahşi güzelliğini somutlaştırarak, bir rafya fiyonguyla, basit bir şişeye hapsediyor. Herbae par L’Occitane parfümü keşfederken mükemmeliyetçiliği bir kenara bırakmanız gerekiyor.

L’Occitane, Herbae ile sahnede parlamayı bilen, özgürce kıkırdayabilen, en vahşi yönüyle flört edebilen kadınlarla tanışmaya geliyor. Yabani otların buluşması da diyebileceğimiz parfümü ile, doğallığa aşık, kumda ayakkabılarını fırlatıp, yalınayak koşabilen, pruvada ayakta rüzgara karşı gelen kadınlarla tanışmak için müthiş bir heyecan hissediyor.

L’Occitane Herbae Eau de Parfum ile zihnine yolculuk edebilen kadınları tanımak istiyor çünkü onlar için yabani gül, beyaz ısırgan otu ve dikenli böğürtlen otu notaları ile minik duygu patlamaları yaşatmaya hazırlanıyor.

Bergamotun baharatlı kokuları ile pembe biber birlikteliği adeta cesareti temsil ediyor. Misk tanelerinin eşsiz kokusu ile yaban gülünün karşılaştığı dikenli böğürtlen çalısının keskinliği, kalpleri büyülüyor. Parfüm ilk anda ormanda bir yürüyüşle hissedebileceğiniz tüm kokuları uyandırıyor. Balla kaplı ılık notalarıyla, baharatlı tonlara vurgu yapıyor ve ortamı ısıtıyor. Tende bıraktığı son his ise tatlı çimlerin yumuşaklığı.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir