1. Haberler
  2. Markalar
  3. Sofraların vazgeçilmezi Piyale 100 yaşında

Sofraların vazgeçilmezi Piyale 100 yaşında

Sofraların vazgeçilmezi Piyale 100 yaşında
Sofraların vazgeçilmezi Piyale 100 yaşında
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’yi makarna ile buluşturan ilk marka olan ve yıllar içinde sofraların vazgeçilmezi haline gelen Piyale’nin 100’üncü yılı kutlanıyor.

İzmir’de 1922 yılında Hasan Tahsin Bey tarafından kurulan fabrikasında Türkiye’nin ilk makarnasını üreten ve ilk makarna ihracatını gerçekleştiren Piyale, yıllar içinde ürün ailesine kattığı un, çorba, makarna sosu, toz tatlı gibi ürünlerle mutfakların önemli bir markası haline geldi.

100 yıllık mirasa sahip köklü marka eskiden olduğu gibi bugün de tüketicilerden büyük ilgi görüyor.  Piyale markalı ürünler ŞOK Marketler’in en büyük öz markalı ürün grubu olarak yer alıyor.

Demirel: “Yeni nesle de Piyale’yi sevdirdik”

ŞOK Marketler CEO’su Uğur Demirel, Piyale’nin, öz markalı ürünler portföyü içinde çok önemli ve değerli bir yeri olduğunu belirterek şunları söyledi: ‘Türkiye’yi makarna ile tanıştıran marka’ olarak bilinen Piyale, kuruluşundan bugüne 100 yıldır sofralarımızın vazgeçilmezi ve mutfakların değişmeyen lezzeti oldu. Bir kuşak, ‘Piyale adı, ağız tadı’ reklam müziği cümlesiyle büyüdü. Bugün Piyale’nin 100 yıllık gururunu kutlarken, undan makarnaya, hazır çorbadan pasta yardımcı malzemeleri ve pudinge geniş ürün ailemizle yeni nesle de Piyale farkını yaşatmaktan mutluluk duyuyoruz.”

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir