Beymen’in yeni mağazası Beymen Galataport açıldı

Beymen'in yeni mağazası Beymen Galataport açıldı
Beymen Galataportı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boğaz’a ve Tarihi Yarımada’ya Bakan Eşsiz Konumunda Moda ve Sanatın Yaratıcı Evrenlerini Bir Araya Getiren Beymen Galataport Açıldı.

50 yılı aşkın tarihi boyunca vizyoner duruşu ve yaratıcı projeleriyle moda dünyasına yön veren Beymen, yeni amiral mağazası Beymen Galataport ile bütünsel lüks anlayışını bir başka seviyeye taşıyor.

Ödüllü İngiliz mimari ofisi Universal Design Studio tarafından projelendirilen ve 60 MilyonTL’yi aşan yatırımla hayata geçen Beymen Galataport, Doğu ve Batı sentezini odağına alan mimari konseptiyle fark yaratıyor. Yerli-yabancı global sanatçıların eserleri, modern klasikler ile günümüz trendlerini bir araya getiren tasarım mobilyalar ve ayrıcalıklı ürün seçkisiyle yaratıcı disiplinlerin buluşma noktası Beymen Galataport, dört kata yayılan 3 bin metrekarelik alanında çok sayıda markayı Beymen dostlarıyla buluşturuyor.

Şehrin sanat merkezi Karaköy’ün yenilikçi, dinamik karakterini ve kültürel değerlerini yansıtan Beymen Galataport, çağdaş bakış açısıyla geleneksel Ebru sanatını uluslararası platforma taşıyan ünlü sanatçı Garip Ay ile yapılan özel işbirliğiyle açılıyor. Garip Ay’ın, ilhamını Boğaz sularından alan Ebru renk geçişleri ve minyatür tekniğiyle Beymen Galataport’u resmettiği eseri, açılış duyurularının kalbinde yer alırken; sanatçının açılışa özel tasarladığı interaktif deneyim odası, Beymen Galataport’un sanat iddiasını ortaya koyan, ilham veren deneyim odaklı mağazacılık anlayışını yansıtıyor.

Ecem Dilan Köse & Fırat Engin, Göksu Gül, Hasan Deniz, Ramazan Can, Sarp Kerem Yavuz ve Tom Fellows’un resim, video art, fotoğraf, enstalasyon gibi farklı formatlardan çağdaş sanat eserleri, Beymen Group Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nun en yeni parçaları olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Fırat Neziroğlu, Garip Ay, Gül Okten x İznik Vakfı, Yadigar Ataklı ve Murat Palta’nın dokuma, ebru, çini, vitray ve minyatür gibi geleneksel Türk sanatlarını modern yorumladıkları eserleri, ayrıcalıklı Beymen deneyiminin bir parçası olarak Beymen Galataport’ta sergileniyor.

Mağazanın giriş katında; kadın çanta, ayakkabı, mücevher, parfüm, erkek çanta, sneaker ve teknoloji kategorileri bulunuyor. Beymen Galataport’un giriş katı, çok yakında keyifli molalara ev sahipliği yapacak kafe ile tamamlanacak. Birinci katta; kadın hazır giyim ve aksesuar kategorileri; ikinci katta erkek hazır giyim, aksesuar ve ayakkabı kategorileri; B1 katında Beymen Privé Kişisel Stil Danışmanlığı servisine ayrılan VIP oda yer alıyor. Büyüleyici İstanbul manzarasına bakan teras katı ise önümüzdeki aylarda açılması planlanan restoranı ağırlayacak.

 

Beymen Group CEO’su Elif Çapçı:

“Beymen Galataport ile Deneyim Odaklı Bütünsel Lüks Anlayışını Daha da Yüksek Bir Seviyeye Taşıyoruz”

BEYMEN Group CEO’su Elif Çapçı: “Uzun zamandır hem İstanbulluların hem de Beymen ailesi olarak bizlerin heyecanla beklediği Galataport, sanatın merkezi Karaköy’ün kalbinde, tarihi yarımadaya bakan Boğaz’a sıfır konumuyla sürecin en başından bu yana bizi heyecanlandıran bir proje oldu. Yeni amiral mağazamız Beymen Galataport’un mimarisi, moda ve sanat seçkisi ile sergileme alanlarını çalışırken, ilham veren güçlü ve yenilikçi bir konsept yaratma gayesiyle yola çıktık. Bu bağlamda farklı yaratıcı disiplinleri bir araya getiren Beymen Galataport, çağdaş sanat ve geleneksel Türk sanatlarının modern yorumlarından oluşan Beymen Group Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nun yeni eserleri, ayrıcalıklı marka-ürün seçkisi ve semtin kültürel değerlerini yansıtan kimliğiyle Beymen’in deneyim odaklı bütünsel lüks anlayışını daha da yüksek bir seviyeye taşıyor. Yakın zamanda mağazanın teras katında hizmete girecek yeni restoranımız ise eşsiz İstanbul manzarası ile özel sunum ve gastronomi anlayışının yanı sıra ünlü İspanyol mimar Lázaro Rosa-Violántarafından tasarlanan mimari konseptiyle, şehrin en gözde buluşma noktalarından biri olarak Beymen Galataport’ta lüks alışverişin ötesinde bir yaşam biçimi sunacak” dedi.

“2022’de Yatırımlarımızla Lüks Moda Pazarındaki Lider Konumumuzu Daha da Güçlendireceğiz”

BEYMEN Group CEO’su Elif Çapçı, 2022 yılı boyunca yeni mağaza açılışları ve mevcut mağazalardaki büyüme ve yenileme çalışmalarıyla, Beymen’in lüks moda pazarındaki lider konumunu daha da ileriye taşımak için yatırımların devam edeceğini belirtiyor:

“2022 yılına en büyük mağazamız Beymen Zorlu Center’ın büyüme projesiyle başladık. Önümüzdeki sene 10. yılını kutlayacak olan Türkiye’nin en büyük moda mağazası Beymen Zorlu Center’ı yüzde 20 büyüterek bu kimliğini daha da pekiştirdik. 60 milyon TL’yi aşanyatırımla hayata geçen yeni amiral mağazamız Beymen Galataport ise bu yılki en önemli yatırımlarımızdan bir diğeri. Sırada Dolce & Gabbana Yalıkavak Marina ve Brunello Cucinelli Bodrum Mandarin açılışlarımız var. Bunun yanı sıra çok sayıda mağazamızda renovasyon çalışmaları devam edecek”.

Beymen Galataport’un Mimarisine Dair

Geleneksel Türk Sanatlarının Modern Yorumları ile

Çağdaş Sanatın Kontrast Uyumunu Keşif

Beymen Galataport, Karaköy’ün tarihi ve kültürel katmanlarını yansıtan mimarisinden ve sanatsal ruhundan ilhamla yalın ve kontrast anlatımlara, günümüz iç mekan tasarımlarında sık rastlanmayan geleneksel Türk sanatlarının modern yorumlarına ev sahipliği yapıyor. Beymen’in ilham veren, zamanın ruhunu yansıtan yenilikçi mağazacılık anlayışıyla farklı disiplinlerden sanatçıların eserleri Beymen Galataport’ta bir araya geliyor.

Yenilikçi tasarım dili, zıtlıklardan güç alan bir harmoni ve departmanlar arası yalın ve net geçişlerle Beymen Galataport’un her köşesinde hissediliyor. Zeminde sekiz farklı mermerden hazırlanan degrade renk geçişli özel bir döşeme dikkat çekiyor. Binanın mevcut yapısını öne çıkaran dekorasyonda, yapının beton kolonları ve beton kaset döşeme tavanları olduğu gibi bırakılırken, mekan içindeki tüm teknik sistemler açık olarak kullanılıyor. Ray spotlar ve özel yapım pirinç sarkıtlarla aydınlanan mağazanın farklı alanlarında zeminle uyumlu mermer ve doğal taşlar, el yapımı seramikler, özel yapım çini karolar, farklı doku ve renklerde kumaş kaplamalar karşımıza çıkıyor. Mobilyalarda ise kontrastlarla zenginleşen konsept paralelinde modern klasiklerden Eileen Gray, Isamu Noguchi, Verner Panton gibi tasarımcıların yanı sıra günümüzün önemli yaratıcılarından Patricia Urquiola, Antonio Citterio ve Jaime Hayon’un da aralarında bulunduğu çok sayıda ünlü ismin kreasyonları Beymen Galataport’ta bir arada konumlanıyor.

Beymen Galataport Giriş Katı

Kadın Ayakkabı & Çanta & Mücevher & Parfüm

Erkek Çanta & Sneaker

Teknoloji

Beymen Galataport, ziyaretçilerini giriş katında kadın çanta, ayakkabı, mücevher ve parfüm kategorileriyle karşılıyor. Galataport’un popüler buluşma noktalarından biri olacak kafe ise çok yakında bu katta hizmete açılıyor. Beymen Mimari Projeler Direktörü Gül Okten ve İznik Çini Vakfı’nın mağaza için özel tasarladığı, Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “İstanbul Destanı” isimli şiirinden dizelerin Mors alfabesi ve altın el boyamalarla çini karolar üzerine işlendiği banko, bu alanın en dikkat çekici çalışmalarından biri. İngiliz sanatçı Tom Fellows’un Beymen Galataport’a özel eserleri, renk tonları ve yansımalarıyla mağazanın denizle bütünleşen atmosferini daha da güçlendiriyor. Girişten itibaren tüm katları birbirine bağlayan somon tonlarda spiral mermer merdiven ise heykelsi formuyla Beymen Galataport’un ikonik tasarımları arasında.

Alexander McQueen, Balenciaga, Valentino Garavani, Manolo Blahnik, Amina Muaddi, Jimmy Choo, Loewe, Celine, Aquazzura, Bottega Veneta, Christian Louboutin ve The Attico’nun aralarında bulunduğu dünyaca ünlü modaevlerinin en yeni koleksiyonlarıyla başlı başına bir çekim noktası olan Kadın Ayakkabı alanı, Beymen Galataport’un en önemli sanat işbirliklerinden birine ev sahipliği yapıyor: Bu alandaki sergileme üniteleri ve mobilya kaplamaları, ünlü sanatçı Garip Ay’ın özel tekniği ve gözalıcı renk geçişleriyle ebrulandı. Beymen Galataport için özel tasarlanan ve mağazanın ikinci katında ziyaretçilere interaktif sanat deneyimi sunan dijital deneyim odasında da Garip Ay’ın imzası var.

Kadın Ayakkabı alanında İspanyol mimar ve tasarımcı Patricia Urquiola tasarımı modern Moroso Gogan koltuk ve kanepeye, ünlü seramik sanatçısı Nicolò Morales’in farklı boyutlarda mayolika ayaklı cam sehpaları eşlik ederken, Blender Ayakkabı alanında yine Patricia Urquiola’nın koltukları yer alıyor.

Beymen Galataport Kadın Çanta alanında, Bottega Veneta, Celine, Jacquemus, Loewe, Givenchy, Fendi, Valentino gibi moda dünyasına yön veren markaların yanı sıra yükselen contemporary markaların çanta koleksiyonları da bulunuyor. İtalyan mimar ve tasarımcı Roberto Palomba ve Ludovica Palomba Serafini tarafından tasarlanan deri koltuk ile Massimo Castagna ve Sancal imzalı tasarım mobilyaların yer aldığı dekorasyonuyla bu kat oldukça iddialı.

Beymen Galataport giriş katı Kilian, Tom Ford, Clive Christian, Parfums de Marly, Memo, Tiziana Terenzi, Xerjoff, Initio, The Merchant of Venice, Bond No.9 gibi önde gelen niş parfüm evlerinin en özel ürünleriyle kozmetik tutkunlarının da vazgeçilmez adresi olacak.

Beymen Galataport Birinci Kat

Kadın Hazır Giyim & Aksesuar

Yenilikçi lüks anlayışıyla keyifli bir alışveriş deneyimi sunan Beymen Galataport Kadın Hazır Giyim alanı; Alexander McQueen, Balenciaga, Vetements, Celine, Bottega Veneta, Balmain, Etro, Loewe, Off-White, Brunello Cucinelli, Zimmermann, Jacquemus, Isabel Marant, Versace, The Attico gibi uluslararası moda markalarının klasikten casual giyime, dış giyimden gece elbiselerine uzanan geniş ürün seçkisinin yanı sıra Academia’nın en yeni tasarımlarını da Beymen dostlarıyla buluşturuyor.

Sanatçı Murat Palta’nın Beymen Galataport’un Boğaz’a nazır konumundan esinlenerek esprili bir yaklaşım ve modern minyatür tekniğiyle mağazaya özel çalıştığı, lombozları andıran üçlü eseri bu katta yer alıyor.

Sıcak toprak tonlarının öne çıktığı katın dekorasyonunda Sebastian Herkner tasarımı kanepe, Gallotti & Radice tasarımı koltuklar, Giotto Stoppino ve Lodovico Acerbistasarımı orta sehpa dikkat çekiyor.

Beymen Galataport İkinci Kat

Erkek Hazır Giyim, Ayakkabı, Aksesuar

Metal tonlarının ağırlıkta olduğu, maskülen ve sofistike bir atmosfere sahip Beymen Galataport Erkek katının özel tasarım mobilyaları arasında Tokujin Yoshioka ve Charles Pollock tasarımı koltuklar, Antonio Citterio tasarımı kanepe, Eileen Gray imzalı yan sehpa, Nipa Doshi & Jonathan Levien ve Verner Panton tasarımı sandalyeler yer alıyor.

Academia sezon koleksiyonunun sergilendiği bu katta Balenciaga, Celine, Bottega Veneta, Fendi, Givenchy ve Valentino gibi lüks modaevlerinin hazır giyim koleksiyonları; sokak giyiminden ve farklı yaşam stillerinden ilham alan Amiri, Rhude, Off-White, Vetements, Palm Angels, Kenzo, Acne, Casablanca, Marine Serre, Helmut Lang  gibi çağdaş moda markalarının ve dünyaca ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan en yeni erkek ayakkabı, çanta ve aksesuar seçkisi Beymen misafirleriyle buluşuyor.

BEYMEN Galataport B1 Katı

Beymen Privé VIP Alanı

Kişiye özel yaklaşımı odağına alan çağdaş lüks anlayışıyla hayata geçen alışveriş konsepti Beymen Privé’nin Kişisel Stil Danışmanlığı gibi özel servislerine ayrılan VIP alanı, Beymen Galataport’ta ayrıcalıklı alışverişin çıtasını bir üst seviyeye taşıyor. Mağazanın B1 katındaki alan, sanatçı Yadigar Ataklı’nın Beymen Galataport’un mimari konseptinden ilhamla tasarladığı vitray çalışma ve sanatçı Göksu Gül’ün doğayı betimlediği eserinin yer aldığı sofistike girişiyle ilk andan itibaren farkını ortaya koyuyor.

Dünyaca ünlü isimlerin özel tasarım mobilyalarının yer aldığı alanda, Jaime Hayon imzalı Akdeniz Barok tarzdaki kanepe ve Sebastian Herkner’in dairesel hatlı koltuğuna, Luca Nichetto’nun yeşil Murano cam ayaklı sehpası ve yine Herkner’in geleneksel üfleme tekniğiyle üretilmiş sarı cam tabanlı, pirinç çerçeveli sehpası eşlik ediyor. Giotto Stoppino ve Lodovico Acerbis tasarımı konsol ise alana hâkim olan mürdüm tonlarına uyumuyla dikkat çekiyor.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir