HG Hospital Tasarımı dünya derecesi yaptı.

HG Hospital Tasarımı dünya derecesi yaptı.
HG Hospital Tasarımı dünya derecesi yaptı.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş’ta hizmete açılacak olan bölgenin en büyük özel hastanesi HG Hospital’ın tasarımı, Futurist Architecture tarafından 2023 yılında Dünyanın En İyi Tasarlanmış Sağlık Tesisi ödülü aldı.

İtalya’ da yapılan ödül töreninde HG Hospital projesi tasarım ödülünü Cihat Elmas Mimarlık ve Quark Studio Architects ekibi aldı.

Dünya genelinde özel tasarımların değerlendirildiği ve ödüllendirildiği A’ Design Award & Competition’ da, Kahramanmaraş HG Hospital en iyi tasarımlarda 19. sıradan listeye girdi.

Mimari tasarımı ve uygulama işlerini , hastane projelerinde deneyimli Cihat Elmas Mimarlık ve Quark Studio Architects tasarım ekibinin yoğun çalışmaları ile ortaya çıkan bu özel tasarım yapılan değerlendirmeler ve jüri oylarıyla 2023 yılında Dünya’ da en iyi 20 tasarımı arasında yer alan tek sağlık tesisiydi ve bu ödül HG Hospital’ı Dünyanın en iyi tasarımına sahip sağlık tesisi yaptı.


HG Hospital, sağlık hizmeti tasarımında sınırları yeniden belirleyen ve geleneksel beklentilerin ötesine geçen bir tesis olarak öne çıkıyor. 32.000 metrekarelik bir alana yayılan son teknolojiye sahip hastane, hastaların, ziyaretçilerin ve personelin bütünsel iyilik hali üzerinde odaklanarak çalışma ortamlarını iyileştirmeyi amaçlayan titiz bir planlama süreciyle tasarlandı.

VIP’ ye kadar değişen 150 hasta odası, biri son teknoloji hibrit ameliyathane olmak üzere 8 ameliyathane, Radyasyon Onkoloji ve Medikal Onkoloji , Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Acil, Yoğun Bakım, MR, Radyoloji, Anjiyografi, Laboratuvarlar, Kadın Sağlığı Merkezi ve Yönetim Ofisleri gibi uzmanlaşmış bölümler, hastanenin çeşitli tıbbi tüm gereksinimlerini ele alacak şekilde donatılmış. Hastanedeki ortak alanlar; giyim mağazaları, kuaförler, fırınlar ve kafeteryalar gibi çeşitli olanakları içermektedir. Bu alanlar, genellikle sağlık ortamlarındaki monotonluğu kırarak farklı bir atmosfer sunmaktadır. Tasarım, hastanenin birçok yerinde doğal unsurların entegrasyonunu vurgulamaktadır.

Kahramanmaraş Haberleri, Maraş Haberleri | ANADOLU PRESS

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir