1. Haberler
  2. İş Dünyası
  3. Chelsea’yi satmak isteyen Roman Abramovich’e Türk iş insanı Muhsin Bayrak teklif verdi. 

Chelsea’yi satmak isteyen Roman Abramovich’e Türk iş insanı Muhsin Bayrak teklif verdi. 

Chelsea’yi satmak isteyen Roman Abramovich’e Türk iş insanı Muhsin Bayrak teklif verdi. 
Muhsin Bayrak, AB Grup Holding, Roman Abramovich, Chelsea FC
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısı sonrası Birleşik Krallık’ın yaptırımlarıyla karşı karşıya kalan İngiltere Premier Lig devi Chelsea’nin Rus milyarder sahibi Roman Abramovich, gelen baskılar sonrasında önceki gün kulübü satmaya karar verdiğini açıkladı. Londra’da yatırımları bulunan Türk iş insanı Muhsin Bayrak, Abramoviç’in satışa çıkardığı Premier Lig Kulübü Chelsea’yi almak için teklif verdi.
Muhsin Bayrak, Roman Abramoviç’in avukatları ile Chelsea’nin satınalma şartlarını görüşüyoruz. İmzalar için pazarlık aşamasındayız. Türk bayrağını yakında Londra’da dalgalandıracağız” dedi.
Enerjiden inşaata, turizmden marinaya, teknolojiden kripto paraya kadar pek çok alanda uluslararası yatırımlar yaparak Türkiye’nin yanı sıra İtalya, Yunanistan ve  İspanya’da da faaliyet gösteren AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak, İngiltere’nin başkenti Londra’daki yatırımlarıyla da dikkat çekiyor.
Chelsea’yi satmak isteyen Roman Abramovich’e Türk iş insanı Muhsin Bayrak teklif verdi. 
Chelsea, World Club Cup Champions
Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısı sonrası müzakerelere arabulucuk yapmak için Belarus’a giden İngiltere Premier Lig devi Chelsea’nin sahibi Rus milyarder Roman Abramovich ile satın alma görüşmeleri yaptıklarını söyleyen Muhsin Bayrak, ‘‘Biz teklifimizi yaptık. Dünyada yaşanan Rusya ve Ukrayna savaşından dolayı Türkiye’yi güvenli buldukları için satış sonrası paranın büyük kısmını Türkiye’de almak istiyorlar‘’ dedi.
Türk Bayrağını İngiltere’de dalgalandıracağız.
Chelsea’yi satmak isteyen Roman Abramovich’e Türk iş insanı Muhsin Bayrak teklif verdi. 
Muhsin Bayrak
Yatırımlarının Türkiye ile birlikte Yunanistan, İtalya, Almanya, İngiltere ve İspanya’da ağırlık kazandığını anlatan Muhsin Bayrak, satın alma süreciyle ilgili şu bilgileri verdi: “Roman Abramovich 2003’te satın aldığı Chelsea’yi satacağını kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile doğruladı. Holding Avukatlarımız ile Roman Abramoviç’in avukatları Chelsea’nin satış sürecine girdiği ilk günden beri irtibatta. Pazarlık sürecinin sonuna gelindi ve yakında imzayı atmayı planlıyoruz. Bu satışın Türkiye için de önemi çok büyük.” dedi.
Bodrum’da Türk Bayrağı tasarımlı teknoloji üssü
Yunanistan’da elektrik santrali bulunan ve Atina Marinası’nı da inşaa eden Muhsin Bayrak, son olarak dünyaca ünlü ödüllü mimar Prof. Barbaros Sağdıç tarafından tasarlanan Madnasa Türkbükü ve Madnasa Zirve’nin yanı sıra Türk bayrağı şeklinde inşa edilecek olan AB Grup Holding Teknoloji Üssü ile Bodrum Türkbükü’nde 150 milyon dolarlık yatırıma imza attı.
Piyasada en çok işlem gören Bitcoin ve Altcoinlerin alınıp satıldığı Türkiye’nin en genç kripto alım satım platformu ABStocks’un yanı AB Grup Holding güvencesindeki ABG Coin kendi blockchain zinciriyle dünyadaki en popüler kripto paralar arasında yer almaya başladı.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir