1. Haberler
  2. Markalar
  3. Tiger Woods 27 yıl sonra Nike ile yollarını ayırdı

Tiger Woods 27 yıl sonra Nike ile yollarını ayırdı

Tiger Woods 27 yıl sonra Nike ile yollarını ayırdı
Tiger Woods, Golf, Nike
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Golf efsanesi Tiger Woods yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük spor giyim şirketiyle 27 yıllık uzun süreli işbirliğinin ardından Nike’tan ayrıldığını duyurdu.

Woods’un uzun süredir menajeri olan Mark Steinberg, golfçünün Nike ile sözleşme yenilememe yönünde ticari bir karar verdiğini söyledi. Woods, sosyal medya paylaşımında Nike ile olan 27 yıllık ortaklıkları için teşekkür etti.

Nike, haberi Instagram’da Woods’un ikonik kırmızı polo giydiği bir fotoğrafla doğruladı ve “Harika bir koşuydu” dedi.

Şirket yaptığı açıklamada şunları söyledi: “27 yılı aşkın süredir dünyanın gördüğü en büyük sporculardan biri olan Tiger Woods ile ortaklık yapmaktan onur duyuyoruz. Ortaklığımız boyunca dünyanın geri kalanıyla birlikte Tiger’ın sadece golf sporunu yeniden tanımlamakla kalmayıp tüm sporun önündeki engelleri nasıl yıktığına tanık olduk. Onun rekorlar kırdığını, geleneksel düşünceye meydan okuduğunu ve dünya çapında nesiller boyu insanlara ilham verdiğini izledik. Bunun bir parçası olduğumuz için minnettarız. Ona gelecekte en iyisini diliyoruz.”

Ayrılık Nike için çok önemli bir zamanda gerçekleşti. Şirketin hisse fiyatı Kasım 2021’den bu yana yaklaşık yüzde 40 düştü. Nike, 2016 yılında golf ekipmanı üretmeyi bırakacağını açıkladığında golften uzaklaşmaya başladı ancak büyük golfçülerle sözleşme imzalamaya devam etti.
Woods’un sahadaki performansı son yıllarda bir dizi sakatlık nedeniyle düşüş gösterse de sporun en büyük çekicisi olmaya devam ediyor. 1996 yılında 20 yaşındayken Nike’a imza attığından beri markadan yüz milyonlarca dolar kazandı. Woods’un Nike ile en son anlaşması 2013 yılında imzalanmıştı ve değeri yaklaşık 200 milyon dolardı.

48 yaşındaki Woods’un gelecek ay Los Angeles’ta düzenlenecek Genesis Invitational’da yarışması planlanıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir