1. Haberler
  2. Spor
  3. Katar Turizm, “Katar’ın Futbol Kaleleri” Enstalasyon Serisinin ilk fotoğrafı David Beckham’dan

Katar Turizm, “Katar’ın Futbol Kaleleri” Enstalasyon Serisinin ilk fotoğrafı David Beckham’dan

Katar Turizm,
Katar Turizm, "Katar'ın Futbol Kaleleri" Enstalasyon Serisinin ilk fotoğrafı David Beckham'dan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Katar Turizm, Katar’ın en gözde manzaralarının fonda yer aldığı futbol kalesi şeklinde tasarlanan enstalasyonları içeren muhteşem bir sanat deneyimi sunuyor.

Sanata olan düşkünlüğüyle tanınan eski futbolcu David Beckham, lansman kapsamında kalelerin önünde fotoğraf çekti.

Doha, Katar, 8 Kasım 2022: Katar Turizm, Katar’ın en ikonik yapılarını ve Instagram tutkunlarının en çok tercih ettiği noktaları simgeleyen on farklı sanatsal futbol kalesi enstalasyonundan oluşan “Katar’ın Futbol Kaleleri” (Posts of Qatar) serisini tanıttı. Kasım ve Aralık aylarında Katar’ı ziyaret edecek milyonlarca futbol taraftarının ölümsüz anılara dönüştüreceği fotoğraf noktaları arasında yer alacak kalelerden ilk kare, David Beckham’dan geldi.

David Beckham’ın Lusail City Marina’da çektiği karenin arka fonunda Katara Kuleleri yer alıyor.

“Katar’ın Futbol Kaleleri” enstalasyonlarının her biri bir veya iki sanatçının ortak çalışmasından ortaya çıktı.

Brezilya

Kalelerden ikisi Katarlı sanatçılar tarafından tasarlanırken, diğer sekizi turnuvayı daha önce kazanmış olan İngiltere, Fransa, İspanya, İtalya, Almanya, Arjantin, Uruguay ve Brezilya’dan sanatçıların imzasını taşıyor.

People from the world

Enstalasyon serisi, sanatçıların ülkelerine özgü unsurlarla Katar’ın zengin kültürel mirasını harmanlıyor ve futbolun dünyanın farklı kültürlerini bir araya getirebilme kuvvetinin altını çiziyor.

Katar

“Katar’ın Kaleleri”ni ziyaret edenlerin arka fonda bunun gibi büyüleyici yapılar görebileceği fotoğraf çekimleri için Lusail City Marina dışında da çok sayıda fotoğraf noktası ziyaretçileri bekliyor.

İspanya

Ziyaretçiler, 8 Kasım ile 20 Aralık 2022 arasında enstalasyonların önünde poz verebilecek.

İtalya

Katar Turizm Yönetim Kurulu Başkanı ve Qatar Airways Group CEO’su Akbar Al Baker konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Önümüzdeki iki ay boyunca Katar’da milyonlarca misafiri ağırlamaya hazırlandığımız şu günlerde ülkemizin ulusal simgelerini yerli ve uluslararası sanatçıların seçkin eserleri aracılığıyla sergilemekten gurur duyuyoruz. Futbol için gelen tüm misafirlerimizin burada geçirdikleri zaman içerisinde ülkemizi keşfetmelerini ve Katar kültürünü ilk elden deneyimlemelerini temenni ediyoruz” dedi.

Fransa

Enstalasyonlar, küresel gezginlerin unutulmaz seyahat deneyimleri yaratma ve paylaşma konusundaki ortak arzusundan ilham alıyor. Böylece Katar’a gelen misafirler hem #PostsOfQatar ile harika arka fonlara sahip fotoğraflar çekebilecek hem de ülkenin müthiş manzaralarının tadını çıkarabilecek.

Almanya

“Katar’ın Futbol Kaleleri” aşağıdaki noktalarda yer alıyor:

“Sailing Forms” (Yelkenliler) – Hugo Dalton imzalı İngiltere kalesi, Lusail City Marina
“Harmony Shining Through The Rose” (Parlayan Gülün Harmonisi)- Simon Röhlen-Chevallier imzalı Almanya kalesi, West Bay Beach
“From Spain To Qatar” – (İspanya’dan Katar’a) Jordi Gil Fernandez (JoGis Art) imzalı İspanya kalesi, İç Deniz – Khor Al Adaid
“Symmetry” (Simetri) – Ale Giorgini imzalı İtalya kalesi, Katara Kültür Köyü
“Sails, Moving Forward” (Yelkenler Fora, İleri) – Guillaume Rouseré ve Maryam Faraj Al-Suwaidi imzalı Fransa kalesi, The Pearl Qatar
“Where The Owl Sleeps” (Baykuşun Uyuduğu Yer) – Camila Gondo imzalı Brezilya kalesi, MIA Park
“The Shine Of Transformation” (Dönüşümün Parıltısı) – Josefina De León imzalı Uruguay kalesi Place Vendôme
“QATARGENTINA” (KATARJANTİN) – Simo Vibart ve Fatima Alsharshani imzalı Arjantin kalesi, Aspire Zone
“Freej” – Ghada Al-Suwaidi imzalı Katar kalesi, Souq Waqif
“People From World” (Dünyanın İnsanları) – Abdulaziz Yousef imzalı, tüm dünya ülkelerini temsil eden kale, Flag Plaza

Bugüne kadar yapılmış en anlamlı canlı sanat enstalasyonlarından bir olan Katar’ın Futbol Kaleleri serisindeki eserlerin, sanatçı ve konum ile ilgili detaylı bilgileri kalelerin yanında yer alan QR kodlar taratılarak da öğrenilebiliyor.

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir