1. Haberler
  2. Sanat
  3. Ödüllü fotoğraf sanatçısı Meltem  Akgün’den “RESSAM – DOĞA“ sergisi

Ödüllü fotoğraf sanatçısı Meltem  Akgün’den “RESSAM – DOĞA“ sergisi

Ödüllü fotoğraf sanatçısı Meltem  Akgün'den “ RESSAM – DOĞA“ sergisi
Meltem Akgun, Ağaç
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anka Kuşu misali her şeye rağmen küllerinden yeniden doğan Fotoğraf Sanatçısı Meltem  Akgün,             “RESSAM – DOĞA” adlı ilk kişisel sergisindeki eserlerini  Bağdat Caddesi’nin modern tarzda mimari yapısıyla ünlenen A11HOTELS’de  14 Mayıs’ta sanat severlerle buluşturacak. Akgün eserlerindeki  doğanın   yaşam kaynağı olan  doğallığın, ışığın ve rengin, tüm bunların, hislere yansımasıyla birlikte ahenge dönüşmesini ve ardından  kendisine yansıttıklarını izleyiciyle paylaşma  arzusunda.

Türkiye ve yurt dışında Finans sektöründe çok önemli şirketlerde CEO, YK başkanı ve kurucu ortak görevlerinde bulunan Akgün,  geri kalan zamanını babasının armağan ettiği cep fotoğraf makinası ve desen çizdiği eskiz defteri ile  doğanın ve rengin peşinden hayallerini de yanında taşıyarak geçirmiş. Meltem Akgün  “Bu zamanın kendisine yaşam ve gerçeklikle ilgili çok şey kattığını ve anatını çok daha naif bir şekilde biçimlendirmesine yol açtığını” vurguluyor.

Fotoğraf Sanatçısı Meltem Akgün’ün, 2020 yılında Gurushots’ın açtığı “MEMORABLE PORTRAITS” yarışmasında ödül alan fotografı 2020 VENEDİK BİENALİNDE Piazza Ca’ Zanardi (Itsliquid) de sergilenenmiştir. “Gizlenemeyen(inconcealable)” adını verdiği eseri ise  Viewbug tarafından 2018 de düzenlenen  ‘I SEE YOU IN B&W’ yarışmasında finalist olmuş ve  2021 yılında ‘TOP SHOT’ ödülü almıştır.  Bu ödüller Akgün’ün hayatında sanata bakışını ve sadece hayatında var etmek istediği fotoğrafçılık yolundaki  profesyonel serüvenine başlamasına önayak olmuş.

Meltem  Akgün yurt dışında ve Türkiye’ de katıldığı fotoğraf sergilerinden de ilham alarak artık eserlerinin sanat severlerle buluşması gerektiğini düşünerek ilk kişisel sergisini açmaya karar verdi. Peşinden sürüklendiği hayatın içerisinde hissettiği görsel zenginlikleri fotoğraf sanatı ile resmetmeyi  bütünleştirerek yol, yön ve zaman harcamış.

Meltem Akgün’ün  “RESSAM – DOĞA” ADLI SERGİSİ 14 MAYIS  – 24 MAYIS   TARİHLERİ ARASINDA  A11HOTELS’ DE İZLENİLEBİLİR.

Meltem Akgün’ün  eserlerini @meltemakgunphotography  instagram hesabından sosyal medyada takip edebilir, tüm yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

MELTEM AKGÜN KİMDİR?

1965 yılında doğan Fotoğraf Sanatçısı Meltem Akgün,  Boğaziçi Üniversitesi iktisat bölümünü bitirdikten sonra  İstanbul Üniversitesi’nde ekonomi mastırı yapmış. Finans sektöründe Banka, Factoring, Leasing, Sigorta, Menkul Kıymetler şirketlerinde CEO, YK başkanı ve kurucu ortak görevlerinde bulunmuş.  Avrupa’da  ve Asya’da değisik ülkelerde  şirketler kuran ve bunları ekonomik karlılık seviyesinde satan sanatçı,  kendini çocukluğundan beri gönlünde yatan   resim ve fotoğrafçılığa adamış. Hollanda, Portekiz  gibi  ülkelerde çeşitli karma sergilere katılan sanatçı 2020 yılında Venedik Bianelinde sergilenen eseri ile   Gurushots’ın açtıgı ‘MEMORABLE PORTRAİTS’ yarışmasında ödül kazanmış.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir