1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Bahçeşehir Koleji, “Kurtuluşun Adı Cumhuriyet” dedi

Bahçeşehir Koleji, “Kurtuluşun Adı Cumhuriyet” dedi

Bahçeşehir Koleji, “Kurtuluşun Adı Cumhuriyet” dedi
Bahçeşehir Koleji, “Kurtuluşun Adı Cumhuriyet” dedi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bahçeşehir Koleji, Cumhuriyet Bayramı’nı 22 Ekim Cumartesi akşamı TİM Show Center’da düzenlenen “Kurtuluşun Adı Cumhuriyet” gecesiyle kutladı. Oyuncu Hasibe Eren’in sesinde Kurtuluş mücadelesinin anlatıldığı geceye katılanların adeta tek yürek olduğu gecede Cumhuriyetimizin 99. yıldönümü coşku ve heyecanla kutlandı.

Türkiye’nin lider eğitim kurumlarından Bahçeşehir Koleji, her yıl olduğu gibi bu yıl da Cumhuriyet Bayramı’nı oyuncu Hasibe Eren’in sesinden Kurtuluş mücadelemizi Mustafa Kemal’in kahramanlarının anlattığı, müzik ve tarihi buluşturan özel bir geceyle kutladı. 22 Ekim Cumartesi akşamı TİM Show Center’da düzenlenen geceye Bahçeşehir Koleji Kurucusu Semra Yücel, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, kampüs yöneticileri, veliler, öğrenciler ve öğretmenlerin yanı sıra Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkan Vekili Begüm Yücel de katıldı. Yücel, kurtuluş mücadelesi dönemine ait bir Türk bayrağını “Bayrağımız da cumhuriyetimiz de sizlere emanet “diyerek öğrencilere teslim etti.

“Kurtuluşun Adı Cumhuriyet” diyerek Mustafa Kemal Atatürk’ü görmeden tanımadan, ona inanan ve Cumhuriyet için mücadele eden tüm kahramanların anıldığı geceye, öğrencilerden oluşan 29 Ekim Cumhuriyet Gençleri korosu da birbirinden özel marşlar ve şarkılarla eşlik etti. Sanat yönetmenliğini Yasin Soy’ un üstlendiği gecede koro Gençlik Marşı, İzmir Marşı, Vatan Marşı’nın yanı sıra Çanakkale Toz Duman, İzmir’in Kavakları, Efe’m şarkılarını seslendirdi. Geceye özel hazırlanan 3D Atatürk Hologramı ise tüm davetlileri büyüledi.

Gecede konuşan Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, şunları söyledi: “Atatürk’ün çok sevdiğim bir sözü var: “Okul genç dimağlara, insanlığa hürmeti, millet ve memlekete muhabbeti, şeref-i istiklâli öğretir.” Biz de çocuklarımıza sadece matematik, fen bilgisi, tarih, Türkçe öğrenmiyor; bu memlekete yakışır evlatlar olmaları için verdiğimiz çağdaş eğitimle Atamızın izinden giden, ülkesini seven ve koruyan, dünyayla bütünleşmiş, hep ileriyi hedefleyen, fark yaratan gençler yetiştiriyoruz. Bugün buradaysak, özgürsek, güçlüysek bunu Atatürk’e, silah arkadaşlarına ve Atamızı görmeden tanımadan, ona inanan, seven, yoldaş olan kahramanlara borçluyuz. Bu topraklar için canını siper eden her kahramanı saygıyla anıyoruz. Tıpkı onlar Atamızı görmesek de tanımasak da onu gönülden sevmeye, fikirlerine ve bize bıraktığı vatana sahip çıkmaya devam ediyoruz. Bu geceyi gerçekleştirmemizde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, Cumhuriyet meşalesinin altında nice nice yılları birlikte kutlamayı diliyorum.”

 

Bahçeşehir Koleji Hakkında

Eğitime 1994 yılında Bahçeşehir’de kurulan ilk kampüsünde başlayan Bahçeşehir Koleji, bugün Türkiye’nin 65 ilinde bulunan 153 kampüsünde 160 bine yakın öğrenciye eğitim veriyor. Türkiye’de STEM eğitimini uygulayan ilk eğitim kurumlarından olan Bahçeşehir Koleji; Kişiye Özgü Öğretim Modeli (KÖM), Yapay Zekâ Okuryazarlığı, Master 6, Master Junior, Master First, Çift Dilli Eğitim gibi eğitim modelleri, Kodlama ve Robotik, Together, Sosyal Takip Programı (STP) gibi eğitim uygulamaları ile eğitimdeki yenilikçilik vizyonunu sürdürüyor. Bünyesinde bulunan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri ile geleceğin teknolojisine yön verecek, ülkemizi küresel ölçekte teknoloji liderleri arasında konumlandıracak genç bilim insanlarını yetiştiren Bahçeşehir Koleji, Türkiye’nin ve dünyanın saygın eğitim kurumları arasında yer alıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir