Haliç Üniversitesi, Kids Academy’nin açılışını gerçekleştirdi

Haliç Üniversitesi, Kids Academy’nin açılışını gerçekleştirdi
Haliç Üniversitesi, Kids Academy’nin açılışını gerçekleştirdi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haliç Üniversitesi’nin Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde, çocukları geleceğin dünyasına hazırlayacak olan Kids Academy’nin açılışı, 5. Levent Kampüsü’nde düzenlenen törenle gerçekleşti.

Tecrübeli eğitim kadrosu ve öğrenci merkezli çalışmalarıyla ön plana çıkan Haliç Üniversitesi, bilim ve sanatı buluşturarak geleceğe yön veren akademik etkinliklerine bir yenisini ekledi. Üniversitenin Kids Academy (Çocuk Üniversitesi)’si, Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde 15 Ekim Cumartesigünü 5. Levent Kampüsü’nde düzenlenen açılış töreniyle eğitim hayatına başladı. Haliç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer Utlu ve Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Feride Nur Ayrancı’nın da hazır bulunduğu yoğun bir katılımla gerçekleşen Kids Academy’nin açılışında, minik ziyaretçiler birbirinden renkli anlar yaşadı. Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Zafer Utlu, yükseköğretimde çeyrek asrı geride bırakan ve bu köklü mirasıyla her zaman ileri bir bilgi toplumunun yaratılmasına katkı sağlamayı ilke edinmiş olan Haliç Üniversitesi’nin, Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde kurduğu Kids Academy ile aynı zamanda akademinin toplumla bağlarını daha da güçlendirmeyi hedeflediğini dile getirdi.

Eğitimde özgün ve nitelikli çalışmalarına devam eden Haliç Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde faaliyetlerini sürdürecek olan Kids Academy, çocukların hem eğlenerek hem de yaratıcı fikirler ortaya koyarak gelişim göstermelerini sağlayan eğitim atölyeleriyle gelecek nesillerin eğitimlerine katkı sunmayı amaçlıyor. Geleceğin dünyasını inşa edecek olan çocukların bilime olan ilgilerini ve farkındalıklarını artırmanın yanı sıra onlara “All In One” (Hepsi Bir Arada) konseptli yeni kampüsünde üniversite kültürü kazandırmayı hedefleyen Haliç Üniversitesi, Kids Academy projesi ile erken dönem eğitim modellerine yenilikçi ve modern bir yaklaşım getiriyor.

7-12 yaş aralığındaki çocuklara bilim, sanat, teknoloji, spor gibi evrensel alanlarda farklı bakış açıları kazandıracak olan Kids Academy özgün, eğlenceli ve verimli eğitim atölyeleri ile çocukların dünyasına seslenmeyi ve onların hem eğitimlerinde hem de kişisel gelişimlerinde bir iz bırakmayı hedefliyor. Uzman kadrosu ve farklı eğitim modülü seçenekleri ile İngilizce’den Jimnastik’e, Aşçılık’tan Psikodrama ve Drone atölyelerine dek pek çok alanda yaratıcı eğitimler verecek olan Academy, çocukların okul dönemiyle paralel olarak hafta sonları ve toplam 150 saatten oluşan bir program ile eğitimlerine 5. Levent Kampüsü’nde devam edecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir