1. Haberler
  2. Eğitim
  3. MEB, Maarif Vakfı’na 5,7 Milyar TL Aktaracak

MEB, Maarif Vakfı’na 5,7 Milyar TL Aktaracak

MEB, Maarif Vakfı'na 5,7 Milyar TL Aktaracak
MEB, Maarif Vakfı'na 5,7 Milyar TL Aktaracak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Resmi Gazete’de yayınlanan cumhurbaşkanı kararına göre, Türkiye Maarif Vakfı’na MEB bütçesinden 5,7 milyar TL kaynak aktarılacak.

Türkiye Maarif Vakfı’na, vakfın hizmet giderlerinin karşılanması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bütçesinden 5,7 milyar TL kaynak aktarılacak.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere bugün yürürlüğe girdi.

MEB bütçesinden Maarif Vakfı'na 5,7 milyar TL aktarılacak

2023 yılında Maarif Vakfı’na Cumhurbaşkanı Kararı’yla 3,5 milyar TL kaynak aktarılmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan kararda, “Bu kararın amacı; yurt dışında insanlığın ortak birikim ve değerlerini esas alarak örgün ve yaygın eğitim hizmetleri vermek ve geliştirmek amacıyla okul, eğitim kurumu ve yurtlar gibi tesisler açmak, yurt içi de dâhil olmak üzere bu kurumlarda görev alabilecek eğitmenleri yetiştirmek, okul öncesi eğitimden üniversite eğitimine kadar tüm eğitim süreçlerinde burs vermek, bilimsel araştırma-geliştirme çalışmaları ile yayınlar yapmak ve yeni metotlar geliştirmek ve faaliyet gösterdiği ülkenin mevzuatına uygun diğer eğitim faaliyetlerini yürütmek amacıyla kurulan Türkiye Maarif Vakfına kaynak aktarılmasıdır” ifadesine yer verildi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir